Geek Talks: Відкриті лекції від експертів індустрії

GeekHub
4 min readMar 12, 2019

--

Коли ви пройшли курси GeekHub, ваш шлях ІТ-професіонала тільки починається. Щоб і надалі вдосконалюватися і здобувати нові навички, важливо вчитися в кращих, саме тому, вже кілька років поспіль, ми проводимо безкоштовні публічні лекції GeekTalks.

В цій статті ми зібрали кілька відеозаписів, щоб ви мали уявлення про лекції і дізналися щось нове для себе не виходячи з дому. Гарного перегляду.

Маленькі поради від гіганстьких компаній.

Два топових спікера з компанії TransferWise: Matt Briers (Директор фінансів у TransferWise, до цього в Google) та Joe Cross (Генеральний Менеджер TransferWise у США). Мет Брайерз із презентацією “Космічні кораблі … великі та малі” говорив про його досвід у допомозі підприємствам зростати та уроки, отримані в компаніях TransferWise і Google. Більша частина розмови була у форматі інтерв’ю та відкритих запитань.

У свою чергу Джо Кросс ностальгував у контексті “Штуки, про які я хотів би знати від початку”. Він був провідним маркетологом TransferWise у Великобританії з перших днів роботи компанії. Пізніше перейшов до американського відділу, будуючи бренд TW на місцевому ринку з нуля. Під час розмови Джо обмінявся уроками і досягненнями, зробленими ним і його командою під час роботи в TransferWise.

Продажі.

Як сказав один з наших спікерів Андрій Бондар (VP of Sales в Serpstat), спочатку компанії потрібен стабільний грошовий потік, а потім уже можна дозволити всілякі “плюшки”, в тому числі соціальні проекти.

Велику роль у досягенні цієї цілі грає менеджер з продажів. Дивіться це відео, щоб розвіяти стереотипи та отримати практичні навички з продажів в ІТ (і не тільки).

Маркетинг і SEO для веб-розробників.

Є такий міф, що в ІТ — лише програмісти. Однак після курсів Quality Assurance, проектного менеджменту, продажів і маркетингу ви, напевне, переконалися в можливостях для “гуманітаріїв”.

І навпаки: не всі змирилися з тим фактом, що самим програмістам потрібно постійно вдосконалюватися:

  • вчити англійську мову (інші мови будуть плюсом)
  • вчити нові мови програмування (за замовченням для збереження конкурентоспроможності)
  • розбиратися в управлінні власного проекту, щоб уміти делегувати завдання
  • допомагати компанії зберегти маркетингові результати при переїзді на новий сайт і нарощувати трафік з допомогою SEO-оптимізації

Останній пункт у деталях у цьому відео від 2 спікерів.

Product Globalization.

Колись Харш Сінха займав позицію Director of Product у PayPal. Він керував продуктовою стратегією та розвитком мобільних додатків компанії та мобільних SDK, що дозволяло третім особам мати “мобільний гаманець”, користуючись платформою PayPal.

Потім він керував Local Іnitiatives в eBay як Director of Engineering, де займався розвитком платформи Click & Collect та в той же день запущеної eBay’s Delivery Service.

У Черкаси на GeelTalks Харш приїхав у чині VP of Engineering компанії TransferWise, міжнарожної платформи грошових переказів. Він починає свою промову на 41-ій хвилині. Дивіться слайди презентації. Більше відео від GeekTalks на Ютубі.

https://www.youtube.com/watch?v=Zyh0WMo0aa8

Право в українських ІТ-реаліях.

Ще один важливий елемент бізнесу — його безпека і законність. Спікер Микола Кудрявцев розвиває цікаву думку: вам ліпше співпрацювати з органами правопорядку, аніж ні.

З відео ви дізнаєтеся:

  • як бути готовим до перевірки вашої компанії
  • як треба спілкуватися з органами правопорядку
  • чи треба давати їм свої паролі
  • чому не варто ходити до працівників правопорядку самостійно
  • і що таке магія “рішал”
Частина 1.
Частина 2.

Service-oriented architecture (SOA).

Більша частина GeekTalks — це вузькоспеціалізовані презентації для айтішників (для гіків, кеп!). Богдан Тесляр — в минулому Software Engineer в Serpstat, а зараз у Netpeak — поділився порадами.

Від рутинних завдань до створення технологічних рішень.

Юрій Курат, засновник і директор New Normal, розказав про те як, навіщо і чому треба відходити від вирішень суто технічних завдань і переводити їх у глибший, технологічний рівень.

Відповідь на два важливі питання:

Яка структура компанії?

На кого орієнтований замовник?

Дадуть розуміння як стати не просто технічним виконавцем, а й частиною глобального покращення компанії.

Блокчейн.

Якщо слово “блокчейн” ви вже неодноразово чули і все ще не розумієте як це працює, то тут редактор видання Що біткоїться Денис Андрущенко і засновник групи компаній Titanium Асаф Йосіфов розказують про те, як блокчейн застосовують в звичайному житті, чи є він безпечним та чим криптовалюта краща за папірці й монети.

Також, Асаф ділиться шляхом розвитку своїх блокчейн компаній в Ізраїлі (Titanium Technologies, FutureBlock). А рік тому Тимофій Козак та Нік Курат розбирались у блокчейні в період хайпу, зосередившись на ІСО та криптовалютах.

Апгрейд українського аутсорсу

Нік Курат, один із співзасновників GeekHub, говорив про те, як українським компаніям перестати бути в кінці продуктового ланцюжка і стати лідером у своїй ніші. Нік дав чіткі практичні поради, будучи сам яскравим прикладом для наслідування.

GeekTalks є частиною GeekHub, що надає безкоштовну можливість отримати практичні знання та навички в сфері ІТ. На момент публікації статті ми провели 8 сезонів проекту і запрошуємо вас у новий сезон з 15 серпня 2019. Дізнатися більше: http://geekhub.ck.ua

--

--

GeekHub

GeekHub надає безкоштовну можливість отримати практичні знання та навички в сфері ІТ. Дізнатися більше: http://geekhub.ck.ua